Bilgilendirme

Duyurular & Açıklamalar

TÜRKİYE’NİN OSCAR ADAYI “BAĞLILIK-ASLI”

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 13 kişilik seçici kurul, Amerika’da yapılacak 92. Akademi Ödülleri (OSCAR) Yabancı Dilde Uluslararası Uzun Metraj Film Dalı’nda Türkiye adayını belirlemek üzere değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.


Sanatsal Etkinlikler Komisyonu’na başvuran 11 filmin değerlendirildiği Kurul’da yönetmenliğini SEMİH KAPLANOĞLU’nun yaptığı “BAĞLILIK-ASLI” filmi, Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar adayı olarak belirlendi.

Oscar ‘En İyi Yabancı Film Türkiye Adayı’ "Ahlat Ağacı"

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, Amerika'da yapılacak 91. Akademi Ödülleri (OSCAR) Yabancı Dilde En İyi Film Dalı'nda Türkiye adayını belirlemek üzere değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

 

Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'na başvuran 12 filmin değerlendirildiği Kurul'da yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı "Ahlat Ağacı" filmi, Türkiye'nin Yabancı Dilde Oscar adayı olarak belirlendi.

 

Türkiye Oscar adayını belirledi

seritTürkiye'nin Oscar adayı Kaan Müjdeci'nin yönetmenliğini yaptığı 'Sivas' filmi oldu...

Türkiye'nin Oscar adayı KALANDAR SOĞUĞU

Türkiye'nin Oscar adayı Mustafa Kara'nın yönetmenliğini yaptığı "Kalandar Soğuğu" filmi olarak belirlendi. Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan yapılan açıklama şöyle... 

Oscar Ödüllerine başvurularla ilgili duyuru

seritAkademi Ödülleri (Oscar) Yabancı Dilde En İyi Film Türkiye adayının belirlenmesi için başvurular devam ediyor.